Opiekuńczo-Wychowawczych
Get Adobe Flash player


W dniu 11 listopada nasi wychowankowie odbyli wycieczkę do JumpGO we Wrocławiu dzięki sponsorowi jakim jest Bank ING. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, miłą atmosferę i świetną zabawę.Dyżury telefoniczne SpecjalistówNasi wychowankowie wraz z wychowawcami brali udział w Katolickim spotkaniu młodych LIGHT FOR LIFE- ŚWIATŁO NA CAŁE ŻYCIE w dniu 16.09.2022r.

Pracownicy ZPOW świętowali 70 urodziny nasz Pani Danusi.

Droga Pani Danusiu jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, siły i wytrwałości.


Serdecznie dziękujemy za przekazaną darowiznę w akcji TIM Mikołajów.

Zawitał do nas kolejny Święty Mikołaj w czerwonych włosach :) ZPOW uczestniczyło w Akcji Wiśnia, którego patronem jest Michał Wiśniewski lider zespołu Ich Troje.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspaniały prezenty.


Miły świąteczny gest od przyjaciół ZPOW.


Fotorelacja z jeden z kolonii naszych podopiecznych.

Szukamy rodzin zastępczych! Myślisz, by zostać jedną z nich – daj znam znać! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Możesz kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Żeromskiego 16/8 w Świdnicy! Być może czekamy właśnie na Ciebie!

https://www.facebook.com/profesjonaliscizsercem/

Serdeczne podziękowania Zakładom elektronicznym SiMS SP. z o.o. z Bydgoszczy za darowizne w postaci laptopów dla podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych


Serdecznie dziękujemy firmie Hemmersbach Kids Family za przekazanie laptopów podopiecznym ZPOW, które pomogą im w zdalnym nauczaniu.


Instrukcja dla podmiotów pieczy zastępczej.7 grudnia nasi wychowankowie zostali zaproszeni na spotkanie z Mikołajem w salonie Opel w Świdnicy. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Jednak główną z nich były odwiedziny Mikołaja, który obdarował dzieci pięknymi prezentami.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy J


W okresie świątecznym ZPOW odwiedza wielu gości o wielkich sercach. Oto fotorelacja wizyt.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania za otrzymane prezenty i życzymy Wesołych Świąt !!


Nasi wychowankowie brali udział w konkursie na kartę Świąteczną organizowaną przez Fundacja Hemmersbach Kids’ Family. Spośród nadesłanych ponad 100 prac wybrano 13 wyróżnień i jedna zwycięską pracę. Zwycięską pracą okazała się praca naszej wychowanki Małgosi. Serdeczne gratulacje !


Dnia 17 października Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych odwiedzili Kawalerowie Maltańscy. Była to kolejna coroczna wizyta przyjaciół z Niemiec, którzy już 20 lat wspierają dom dziecka. Tym razem goście zostali podjęci w placówce przy ul. Serbskiej 78. Wychowankowie wraz z wychowawcami przygotowali drobny poczęstunek, a Kawalerowie jak zawsze przyjechali z darami dla dzieci. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a odmienność języków nie stanowiła żadnej bariery.

Serdecznie dziękujemy za przekazane dary i środki finansowe na zakupy. Do zobaczenia za rok ! J


Projekt pt „Gotyk piernik i Kopernik” został dofinansowany w kwocie 15 tyś zł przez Fundację Agencja Rozwoju Przemysłu. Honorowy patronat nad naszym projektem objął Poseł na Sejm RP Pan Ireneusz Zyska. Realizacja projektu nastąpi w dniach 22-25.08.2019. Zadanie ma charakter kulturalno- edukacyjny i  zakłada wyjazd 30 wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Świdnicy do Torunia i Kruszwicy, gdzie dzieci zwiedzać będą główne atrakcje Torunia jak  wpisaną na listę UNESCO Starówkę Toruńską, pruski Fort IV, Dom Kopernika i Centrum Popularyzacji Kosmosu. Ponadto dzieci będą brały udział w warsztatach wypieku słynnych toruńskich pierników. Na zakończenie wyjazdu zaplanowana jest  wycieczka do skansenu etnograficznego, gdzie dzieci poznają legendy i kulturę regionu oraz zwiedzanie  „Mysiej Wieży” w Kruszwicy. Foto – relacja z realizacji projektu   znajdzie się na naszej stronie internetowej. Dzieciom w wyjeździe towarzyszyć będzie 3 wychowawców.

A pod TYM linkiem znajduje się fotorelacja.


Podczas tegorocznych ferii zimowych, wychowankowie ZPOW spędzili je aktywnie. Dzieci podzielone na dwie grupy miały zapewnione wyjazdy na zimowiska. Pierwszy wyjazd odbył się w 1 tygodniu ferii do miejscowości Bukowiec. Dzieci spędziły tam tydzień podczas które miały zapewnioną moc atrakcji w postaci licznych zajęć oraz wycieczek. Drugi wyjazd odbył się w 2 tygodniu ferii do miejscowości Świeradów Zdrój.  Podobnie jak poprzedni wyjazd pełen był atrakcji dla dzieci.

Poza wyjazdami tygodniowymi dzieci miały możliwość korzystania z lodowiska OSiR Świdnica, basenu krytego oraz seansów w kinie Cinema 3D.

W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Wałbrzycha. Jednego dnia odwiedziły Starą Kopalnie a kolejnego dnia ExploraPark.


Tegoroczne ferie wychowankowie spędzili w Srebrnej Górze i Szklarskiej Porębie. Poniżej krótka relacja dzieci


Dnia 23 listopada przyjechali z wizytą do Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Kawalerowie Maltańscy. Jak co roku zostali przyjęci ciepło w jednej z naszych placówek. Kawalerowie sponsorowali sprzęt potrzebny do funkcjonowania placówek w postaci pralek, odkurzaczy, kuchenek mikrofalowych i kuchenki elektrycznej. Za wszystkie dary jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!


Dzięki uprzejmości i hojności firmy Wagony Świdnica S.A, nasi podopieczni otrzymali obuwie zimowe.
Serdecznie dziękujemy !!


Relacja z meczu piłki nożnej


Wycieczka do kopalni Magnezytu w Wirach 


Wspomnienie wakacji


W sobotę 10 czerwca nasi wychowankowie wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w Cuprum Hits Festival ’80’90 podczas którego wystąpiły gwiazdy muzyki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Ponieważ muzyka łączy pokolenia, nasze dzieci bawiły się w rytm znanych, choć starych przebojów znakomicie.

Pierwszy wystąpił zespół Fun Factory, który rozbawił publiczność swoimi znanymi hitami „Celebration”, Self Control”, „I Wanna Be With You” czy „Doh Wah Diddy”. Ten ostatni kawałek odśpiewany razem z publicznością.

Po krótkiej przerwie na scenę wszedł kolejny wykonawca 2 Unlimited. Niestety przy publiczności w większości znającej język angielski, zapowiadający zespół Bartek Wrona (ten od Just 5), zapowiadał go jako Tulimited. Zespół zagrał również swoje znane hity jak „No Limit”, „Twilight Zone”,”The Real Thing” czy „Get Ready For This”. Ten zespół podobał się najbardziej a w szczególności męskiej części widowni. (Wiadomo dlaczego).
Po następnej krótkiej przerwie na scenę wkroczył Snap!, którego największym hitem był „The Power”. I faktycznie była moc w tym utworze, nasze dzieci świetnie się bawiły, a potem nawet trójka dziewcząt została wybrana do zatańczenia na scenie.
Na koniec zagrała największa gwiazda tego festiwalu, zespół Alphaville. Zespół przede wszystkim zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty z 2017 r. „Strange Attractor”, a więc nieznane większości publiczności, bo każdy oczywiście czekał na hity.

Pierwszy z nich pojawił się „Sound Like Melody”, potem gdzieś tak w połowie koncertu przyszła kolej na „Big In Japan” i pod koniec koncertu największy hit „Forever Young”.

Niestety utwory były wykonane w innej, bardziej współczesnej aranżacji, niż te znane z płyt studyjnych. Może wynikało to z tego, że jedyną osobą, która pamięta czasy świetności starego składu, pozostał tylko WIECZNIE MŁODY wokalista Marian Gold.
Koncert zakończył się po północy. Dzieci zmęczone lecz zadowolone wróciły do Świdnicy o 2.30.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie biletów na koncert przez firmę Events Factory Sp. z o. o.


W dniu 8 czerwca został zorganizowany dla dzieci wyjazd do ZOO Wrocław na „Wieczór Marzeń”.

Dzieci podczas wieczornego zwiedzania poznawały rzadkie gatunki zwierząt, jak i roślin, a przy tym miały okazję na aktywny wypoczynek.

To był bardzo wyjątkowy dzień. Dzieci wróciły do Placówki pod wielkim wrażeniem.

Serdecznie dziękujemy firmie ZOO Wrocław Sp. z o. o. za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania ZOO.

Dodatkowo chcemy bardzo podziękować za darowiznę w postaci bułek dla naszych dzieci na wyjazd dla Cafe Łukowa S.C. Trzciński Tomasz Pilarski Piotr oraz dla Elixir Caffe.


Kilka dni temu, 18 maja kilkunastu naszych wychowanków wzięło udział w spotkaniu ze znanym i popularnym raperem TAU. To przedstawiciel nowego nurtu w tej muzyce, zrywający z dotychczas poruszanymi stereotypowymi tematami wykluczenia społecznego, marazmu i nihilizmu. Zamiast tego jego teksty tchną nadzieją i siłą, wiarą, że człowiek nigdy nie jest sam ze swoimi problemami. Jego historia to gotowy scenariusz na film o trudach życia, o pokonywaniu wszelkich barier, o sile człowieka czerpanej z wiary w Boga. Wychował się w biednej rodzinie, gdzie rządził alkohol i przemoc. Złe wzorce i fatalne środowisko mimo wszystko nie doprowadziły do życiowej katastrofy a dodały mu sił i twórczej mocy. Początkowa nieco sztywna atmosfera spotkania po kilku minutach rozmowy zamieniła się w spotkanie starych dobrych kumpli, którzy mają ze sobą wiele wspólnego, potrafią przegadać cale godziny opowiadając o swoich bolączkach, marzeniach, planach. Wielka w tym zasługa rapera TAU i jego muzycznej ekipy. To ludzie otwarci, którzy szczerze opowiadając o sobie, nie tylko o sławie i karierze, ale również o swoich życiowych porażkach, nałogach i upadkach. Szybko zdobyli sobie zaufanie dzieciaków i poświęcili im o wiele więcej czasu niż to było przewidziane. Fajne spotkanie z ciekawymi ludźmi, którzy imponują młodzieży, są dla nich idolami i przewodnikami, a jednocześnie twardymi gośćmi z zasadami.

Brawo za pomysł. Brawa dla całej ekipy TAU. Dziękujemy..


Nasza wychowanka Małgorzata Staworzyńska otrzymała wyróżnienie w XII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II”


Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocna.

Powołana komisja przy ocenie prac konkursowych kierowała się samodzielnością wykonania pracy przez dziecko. W związku z tym zwycięzcami konkursu są:

I miejsce : Patrycja Gałka – nagroda: dwa bilety do kina

II miejsce: Kasandra Gałka – nagroda: bilet do kina

III miejsce: Agnieszka Szeliga i Mateusz Szrejder – nagroda bilet do kina

Wyróżnienie: Magdalena Klimczak – nagroda: bilet do kina.

Pozostali uczestnicy otrzymują słodkie upominki od Pani Dyrektor.

Za wszelkie prace, wkład sił i zaangażowanie Serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy !!


W dniu 13 marca nasi podopieczni wraz z wychowawcą udali się do schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Dzieci wcześniej zakupiły karmę z własnych kieszonkowych, pokazując tym, że nie jest im obojętny los zwierząt i że potrafią pomóc innym. Wychowankowie mieli możliwość poznania zwyczajów panujących w schronisku, bawili się z psami jak i kotami oraz dowiedzieli się co mogą zrobić aby zostać wolontariuszem.


Dnia 8 stycznia kibice klubu sportowego Zagłębie Lubin odwiedzili wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Świdnicy. Podczas odwiedzin wręczyli podopiecznym ogromne paczki ze słodyczami. Następnie kibice zabrali dzieci i wychowawcę na Turniej Charytatywny w którym udział brała ich drużyna. Kibice zapewnili dzieciom dostęp do bufetu, gdzie mogły zjeść ciepły posiłek i deser. Największą atrakcją była możliwość wejścia do szatni piłkarzy Zagłębia Lubin. Dzieci otrzymały od sportowców piłki z autografami, szaliki oraz specjalne karty. Piłkarze bardzo chętnie poświecili czas naszym wychowankom oraz chętnie odpowiadali na ich pytania. Dzieci były bardzo zadowolone.

Jednak największe podziękowanie należą się kibicom, którzy swoim poświęceniem i zaangażowaniem sprawili uśmiech na twarzach naszych dzieci.

img_20170108_143233 img_20170108_143109 img_20170108_143059 img_20170108_143050 img_20170108_181327 img_20170108_181316 img_20170108_172730 img_20170108_171745 img_20170108_171612 img_20170108_171538 img_20170108_171453 img_20170108_171430 img_20170108_171422 img_20170108_171345 img_20170108_171323 img_20170108_160409 img_20170108_143243 img_20170108_142749


Mikołajkowy Turniej Piłkarski

11 grudnia Nasi podopieczni uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim pod patronatem Wójta Gminy Marcinowice Pana Władysława Gołębiowskiego.

W walce o puchar brało udział osiem drużyn, jednak Nasza okazała się być jedną z najlepszych i ZPOW Świdnica zajęło II miejsce!

Dodatkowo jeden z Naszych wychowanków, Kacper, został nagrodzony tytułem najlepszego gracza turnieju!

Drużyna oprócz świetnej zabawy, rywalizacji  i kibicowania otrzymała Mikołajkowe paczki.

Poza pucharem drużynowym, podarowanym Pani Dyrektor Ewie Dziwosz, dzieci otrzymały indywidualne medale, które będą przypominały im o sukcesie i mamy nadzieję, że zagrzeją je do walki w kolejnych turniejach.

Serdeczne podziękowania za zaproszenie na turniej składamy Wójtowi Gminy Marcinowice Panu Władysławowi Gołębiowskiemu, Akademii Piłkarskiej Marcinowice, Pani Prezes Stowarzyszenia Małgorzacie Michulce.

Podziękowania składamy również firmie S.T.E.P PHU Robert Zawalich za ufundowanie strojów piłkarskich dla całej drużyny a także pokrycie kosztów udziału w turnieju.

Dodatkowe podziękowania należą się przede wszystkim Panu Danielowi Dydykowi oraz Wojciechowi Łukasiewiczowi, za dobroć serca oraz wrażliwość na dzieci. Za zaangażowanie włożone w organizację drużyny jak i całej oprawy oraz zaplecza dla drużyny podczas turnieju.

Mamy nadzieję, że Nasza drużyna będzie mogła jeszcze nie raz pokazać na co ją stać !! ;)

logo1logo2

IMG-20161212-WA0009IMG-20161212-WA0002IMG-20161212-WA0016

IMG-20161212-WA0012IMG-20161212-WA0007

IMG-20161212-WA0001


Wyjazd na basen

W sobotę 26.11.2016 r. nasze dzieci spędzały czas rekreacyjnie we Wrocławskim Parku Wodnym. Trzy godziny zabaw w wodzie były prezentem Dyrekcji z okazji nadchodzącego dnia Św. Mikołaja.

DSCN2284 DSCN2285 DSCN2286 DSCN2289 DSCN2291 DSCN2296 DSCN2298

 


Warsztaty edukacji finansowej

Nasi wychowankowie wzięli udział w warsztatach edukacji finansowej. Mieli szansę zapoznania się z założeniami osobistego zarządzania budżetem, umiejętnego planowania wydatków, zasadą „najpierw płacę sobie” oraz zagrożeniami spowodowanymi zadłużaniem się.

Warsztaty poprowadziła trenerka rozwoju osobistego i certyfikowany coach ACC ICF Joanna Nogal – serdecznie dziękujemy za przekazanie naszym podopiecznym wartościowej wiedzy, która ułatwi im usamodzielnienie i przygotuje do przyszłego, dorosłego życia.

Pani Joanna Nogal prowadzi bloga, na którym dzieli się swoją widzą i doświadczeniem. Polecamy : ) www.joannaamnogal.pl

20161020_173425 20161020_162753 20161020_170835 20161020_173412

Udział pracowników w projekcie unijnymLogoRCWIPpobrane

W dniach 12-16.09.2016 r. troje Naszych pracowników brało udział w projekcie unijnym pt. „Polityki publiczne europejskiej jakości” realizowanym przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

W ramach projektu pracownicy wyjechali do Tessalonik, aby poznać funkcjonowanie organizacji w obszarze polityk publicznych. Dodatkowo odwiedzili również grecką Wioskę Dziecięcą i poznali specyfikę pracy i funkcjonowania tamtejszego tzw. domu dziecka.

Pracownicy zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wrócili do kraju.

Mamy nadzieję, że uda nam się skorzystać z innych projektów unijnych, które na pewno pozwolą rozwijać się Naszym pracownikom.


 


Copyright © 2012. All Rights Reserved.